API 5L L245N brezšivna cevna cev
Brezšivne cevi API 5L L245Nje normalizirana različica PSL2 razreda B: "245" je njegov določen najmanjši izkoristek 245 MPa (35.500 psi), "N" pa pomeni normalizirano dostavo. Ima najmanjšo natezno trdnost 415 MPa (60.200 psi), osnovno Charpyjevo zahtevo povprečno 27 J pri 0 stopinjah in ogljikov ekvivalent CEIIW Manjši ali enak 0,43 %. Odločitev, ki dejansko spremeni vašo debelino stene, ni ime kakovosti, ampak dobavni pogoji - in število, ki ga načrtujete, je 245 MPa, nikoli pa strop PSL2 450 MPa.
Cijev API 5L razreda B PSL2 in L245N sta isto jeklo pod dvema sistemoma poimenovanja. API 5L vam omogoča, da razred zapišete kot "L245" (SI, izkoristek v MPa) ali "Razred B" (tradicionalno); v PSL2 je dodana črka pogojev dostave, tako da je normalizirana oblika L245N ali BN. Obe imeni sta navedeni na istem potrdilu in opisujeta enak material.
Ista kemija je dobavljena na tri načine v PSL2 - normalizirani (N), termomehansko valjani (M) ter kaljeni in popuščeni (Q) – in pot premakne izkoristek za približno 200 MPa in raztezek za dvomestno število. Cev L245N PSL2 je najpogostejša od treh, ker normalizacija zagotavlja zanesljivo nizkotemperaturno žilavost po najnižji ceni. Brezšivne cevi API 5L PSL2 v celotni družini pokrivajo vse stopnje od L245N do L485M/X70M, vse pa imajo isti preskusni režim PSL2. Dobavljamo brezšivne poti od 10,3 mm do 965 mm (0,405–38 in) OD;pošljite svojo OD × steno in količino za ponudbo.
Specifikacije
L245N dimenzijezajema celotno območje cevi spodaj; proizvodna tabela navaja rutinsko zmogljivost, ki jo navajamo.
| Parameter | Zmogljivost |
|---|---|
| Standardno | API SPEC 5L PSL2 (L245N / BN); ISO 3183; GB/T 9711 |
| Zunanji premer | 10,3–965 mm (0,405–38 in); rutinsko do NPS 24 (610 mm) |
| Debelina stene | 1,0–60 mm (0,039–2,36 in) |
| Dolžina | Naključno ali fiksno; dvojno naključno na voljo |
| Konci | Navaden, poševni ali z navojem + zaščiten po naročilu |
| Pogoj dostave | Normalizirano (N); Na voljo M in Q |
| Površina / premaz | Mlin lak ali golo; 3LPE/FBE/premogov katran po dogovoru (ločene specifikacije) |
| Certificiranje | EN 10204 3.1 standard, 3.2 na zahtevo; pregled tretje osebe na voljo |
Kemična sestava API 5L L245N
| Element | L245N / BN (maks.) | Opomba |
|---|---|---|
| Ogljik (C) | Manjše ali enako 0,24 | 0,22 % za različico TMCP (L245M). |
| Silicij (Si) | Manjše ali enako 0,40 | - |
| Mangan (Mn) | Manjši ali enak 1,20 | 1,40 % pripada L290, ne L245 |
| fosfor (P) | Manjše ali enako 0,025 | PSL2 tesnejši od PSL1 (0,030) |
| Žveplo (S) | Manjše ali enako 0,015 | PSL2 tesnejši od PSL1 (0,030) |
| Nb + V + Ti | Manjše ali enako 0,06 | če ni drugače dogovorjeno |
| Titan (Ti) | Manjše ali enako 0,04 | - |
| Cu/Ni/Cr | Manjše ali enako 0,50/0,30/0,30 | - |
| Mo/B | Manjše ali enako 0,15 / Manjše ali enako 0,004 | ostanek B Manjši ali enak 0,001, razen če je dodan |
| CEIIW / CEPcm | Manjše ali enako 0,43 / Manjše ali enako 0,25 | nadzor ogljikovega ekvivalenta |
Nizka vsebnost žvepla in fosforja izboljšata žilavost in se upreta krhkemu lomu; mangan in mikrozlitine v sledovih povečujejo trdnost brez potiskanja ogljika navzgor. Zgornje meje nečistoč PSL2 so polovice vrednosti PSL1 – to je tisto, zaradi česar je potreben obvezen preskus udarca.
Mehanske lastnosti API 5L L245N
| Lastnina | Vrednost |
|---|---|
| Meja tečenja (Rp0,2) | 245–450 MPa (35.500–65.300 psi), dvojno omejeno |
| Natezna trdnost (Rm) | 415–760 MPa (60.200–110.200 psi), dvojno omejeno |
| Razmerje med tečenjem in natezno trdnostjo | Manjše ali enako 0,93 |
| Raztezek | po formuli API 5L Priloge B; minimalno narašča, ko se debelina stene zmanjša (razred B ~23–26 % za običajno steno) |
| Charpy V-zareza (osnova PSL2) | 0 stopinj, večje ali enako povprečno 27 J (20 ft·lbf) / večje ali enako 20 J enkratno (15 ft·lbf) |
| Testni standardi | Natezna trdnost & CVN po ASTM A370; UT po API 5L SR4 |
Dvojno omejeni izkoristek in natezna trdnost sta značilnost PSL2: spodnja številka je vaša konstrukcijska podloga, zgornja je zgornja meja konsistence. Raztezek temelji na formuli, zato ne navajajte enega fiksnega odstotka za vse stene.
Tolerance
| Strpnost | Vrednost |
|---|---|
| Zunanji premer | ±0,75 % do ±1,25 % po premeru pasu |
| Debelina stene (telo cevi) | +12.5 % / −10 % (običajna številka PSL2; natančen pas po tabeli 9/10) |
| Naravnost | Manjši ali enak 0,2 % dolžine |
Potrdite natančen tolerančni pas glede na izdajo, navedeno v naročilnici - vrednost se spreminja s premerom in steno.
API 5L razreda B in L245 sta isto jeklo
VprašanjeAPI 5L razred B proti L245ima kratek odgovor: isto jeklo sta. Če je na risbi navedeno "Razred B" in na certifikatu "L245", zahtevajo isti material 245 MPa - imena pripadajo različnim generacijam poimenovanja (tradicionalni API v primerjavi s slogom SI), ne različnim jeklom. Navedite podedovano ime pri ujemanju s starim tiskom in napišiteAPI 5L L245N PSL2pri novih naročilih, tako da se certifikat in trenutni standard ujemata. Razreda B in L245 ne obravnavajte kot dveh razredov, med katerimi lahko izbirate.
API 5L L245N Cevi za naftovod

Izbira pogojev dostave
| Pogoj dostave | Pot | Ogljik (največ) | Kdaj izbrati |
|---|---|---|---|
| L245N / BN | Normalizirano | 0.24% | Privzeti PSL2; uravnotežena žilavost in stroški za večino prenosov |
| L245M / BM | Termomehansko valjani (TMCP) | 0.22% | Težka stena, nižji CE, storitev, občutljiva na HIC/SSC |
| L245Q / BQ | Kaljeno in kaljeno | 0.24% | Ko so potrebne rezervne moči ali strožji pasovi lastnosti |
Vsi trije izpolnjujejo minimalno 245 MPa; razlikujejo se po ekvivalentu ogljika, poti žilavosti in ceni. Za veliko večino daljnovodov razreda B,L245N normaliziranje pravi klic.
Kontrola kakovosti in testiranje
Ultrazvočno testiranje celega telesa (SR4)- obvezno v PSL2; preverja telo brezšivne cevi brez izključitvenih območij, povezanih z zvari.
Hidrostatični preskus- vsaka dolžina, tlak iz formule tečenja/stene/OD, brez puščanja; 47. izdaja dodaja disciplino kalibracije manometra.
Charpy V-zareza- 0 stopinj, 27 J povprečno najmanj; nižja temperatura/energija po dogovoru SR6.
Natezna in sploščenapo ASTM A370 / API 5L; Certifikat EN 10204 3.1 s toplotno in serijsko sledljivostjo.
Pregled tretje osebe(SGS, BV, TÜV, itd.) na voljo na zahtevo s pričami in obvestili o izdaji.
Zakaj Source API 5L L245N brezšivne cevi proizvajalca GNEE
Zmogljivost API 5L PSL2 na poteh N/M/Q, s premazom in končno obdelavo v podjetju ali prek kvalificiranih partnerjev.
Inšpekcija tretje osebe (SGS/BV/TÜV) in dokumentacija o mlinskem preskusu na zahtevo; izvozno pakiranje s končnimi ščitniki in zaščito VCI.
Tehnična ponudba vrnjena v 24 urah glede na vašo OD × steno, raven PSL in dodatke.
Test in pregled




Pakiranje in pošiljanje



Pošljite svojo OD × steno, raven PSL in količino – naša tehnična ekipa bo potrdila specifikacijo (vključno s pogoji dostave in morebitnimi dodatki SR6/sour-service) in v 24 urah vrnila ponudbo z dobavnim rokom.
Zahtevajte ponudbo za brezšivne cevi API 5L L245N
pogosta vprašanja
Kaj pomeni N v L245N?
N pomeni, da je cev dostavljena v normaliziranem stanju. Normalizacija daje fino, enakomerno feritno-perlitno strukturo, ki izboljša nizkotemperaturno žilavost in ohranja dosledne lastnosti skozi steno v primerjavi z valjanim materialom.
Ali je L245N enako kot API 5L razred B?
Da – L245 in razred B sta enaki stopnji trdnosti 245 MPa (35.500 psi). L245 je ime v slogu SI, razred B pa tradicionalno ime API. L245N dodatno določa normalizacijo kot pogoj dostave znotraj PSL2.
Ali je L245N enakX42?
Št. X42 je L290 z najmanjšim izkoristkom 290 MPa (42 ksi). L245N / razred B ima najmanjši izkoristek 245 MPa. Narazen sta 45 MPa in nista zamenljiva; L245N ne more izpolniti specifikacije, ki zahteva X42.
Kakšna je meja tečenja L245N?
Za PSL2 je meja tečenja dvojno omejena: 245–450 MPa (35.500–65.300 psi). Projektirajte na najmanj 245 MPa, ne na največ 450 MPa PSL2. Zgornja meja je zgornja meja za nadzor kakovosti in ne uporabna projektna vrednost.
Kakšna Charpyjeva zahteva glede udarca velja za L245N PSL2?
Osnovna zahteva PSL2 je 0 stopinj z energijo Charpy V-zareze v polni velikosti najmanj 27 J povprečno (20 ft·lbf) in 20 J enojno (15 ft·lbf). Nižje temperature ali višja energija, kot je −20 stopinj / 40 J, so dodatne zahteve projekta, zapisane v naročilnici, in ne standardne privzete vrednosti.
Kateri standardi pokrivajo L245N?
API SPEC 5L (trenutna 46. izdaja; 47. izdaja objavljena 2026-06-02) neposredno pokriva L245N. Enak skupni standard je ISO 3183, kitajski nacionalni ekvivalent pa je GB/T 9711. Običajno je dobavljen material z dvojnim certifikatom.
Kako se L245N razlikuje od L245M in L245Q?
Vsi trije so razreda B / L245 pri najmanjšem izkoristku 245 MPa, vendar ga dosežejo po drugi poti: L245N je normaliziran, L245M je termomehansko valjan (TMCP, nižji ekvivalent ogljika, boljši za težke stene in nadzor HIC), L245Q pa je kaljen in popuščen. Izberite pot glede na svojo žilavost, debelino stene in potrebe po kisli uporabi.
Ali lahko L245N nadomesti ASTM A106 stopnje B ali A53 stopnje B?
Ni privzeto. A106 Razred B je specifikacija visokotemperaturne brezšivne cevi, A53 Razred B je specifikacija cevi za splošne namene, API 5L Razred B pa je specifikacija cevi za napeljavo. Podobna imena jakosti ne pomenijo enakovrednosti obsegov, nadzora izdelave, preskusov ali oznak. Vsako zamenjavo mora pregledati in odobriti organ za projektiranje.
Priljubljena oznake: api 5l l245n brezšivne cevi, Kitajska api 5l l245n brezšivne cevi proizvajalci, dobavitelji, tovarna
Morda vam bo všeč tudi
Pošlji povpraševanje













